Bebek & Çocuk Yastıkları, Softlife Visko Yastıklar

Bebek & Çocuk Yastığı Fiziksel Gelişime Destek Sağlıyor

bebek & çocuk yastığı

Bebek ve çocuklar için yaşamlarının bu ilk dönemlerinde her türlü etkene karşı koruma altında tutmak ebeveynlerinin en önemli sorumluluğudur. Bebek ve çocuklar için sağlık tehditlerinin geleceği yerler çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunlardan birisi de yastıklardır. Çoğu ebeveyn bebeği için kullanacağı yastığı seçerken, çok fazla titiz hareket etmez. Bu durum yetişkinlerde bile hatalı seçilmesi durumunda çok ciddi fiziksel sıkıntılara yol açan yastıkların, gelişim döneminde olan bebek için ciddi fiziksel sağlık riskleri meydana getirir. Bu nedenle bebek ve çocuklar için yastık seçimleri sırasında mutlaka hassas şekilde hareket edilmelidir. Özellikle de fiziksel olarak ihtiyaçlarını karşılayacak ve konfor standartlarını yükseltecek visco malzemeden üretilmiş bebek & çocuk yastığı ürünleri tercih edilmelidir.

Fiziksel Gelişime Destek Sağlar

Visco malzemesi, günümüzün en popüler malzemelerinden birisi konumunda bulunuyor. Yastık üretiminde yaygın olarak kullanılmaya başlanan visco malzemesi, enerji hareketliliği sayesinde vücudun tam şeklini alabilme yeteneğine sahiptir. Bu şekilde çok daha ergonomik bir yatış pozisyonu sağlayan visco yastıklar, her yaş grubuna göre özel olarak üretilmektedir. Türkiye’nin visco yastık üreticisi Softlife tarafından bebek ve çocuklar içinde visco yastık üretimi gerçekleştiriliyor. Bu yastıklar sayesinde bebek ve çocukların uyku sırasında hem çok daha rahat etmesini hem de çok daha güvenli bir şekilde uyuyabilmesini sağlar. Bu bebek & çocuk yastığı ürünleri, tam olarak vücuduna göre şekil alarak, fiziksel gelişiminin sekteye uğramamasını sağlayarak, daha güvenli bir kullanım imkanı sağlar.

Bebek ve çocuk yastıkları ile ilgili olarak en fazla karşılaşılan sorunlardan birisi de ters bir dönüşte nefessiz kalması durumudur. Bebeğin rahat etmesi amacı ile alınan çok yumuşak yastıklar, bebeğin herhangi ters bir dönüşünde zaten kısıtlı olan hareketleri nedeniyle nefessiz kalmasına yol açabilir. Visco malzemeden üretilmiş olan bebek & çocuk yastığı ürünlerinde ise kesinlikle böyle bir güvenlik riski bulunmamaktadır. Yeni doğan bebeklerden, daha ileri yaşlardaki çocuklara kadar her biri için hem güvenli hem de konforlu bir uyku deneyimi sunan visco bebek ve çocuk yastıkları fiziksel gelişimlerine de destek olur.

Bir cevap yazın