Oturma Minderleri, Softlife Visko Yastıklar

Oturma Minderi Çözüm Oluşturur mu?

visco yastık üreticisi üretimi visco oturma minderi

Oturmanın iskeletimiz ve omurgamız üzerinde oluşturduğu çeşitli baskılar bulunur. Oturma eyleminin uzun sürmesi, omurgamızda ki bakının artmasına ve dolayısıyla karşı koyma gücünün de azalmasına neden olur. Bu durum yeni koşullara uyum sağlamaya çalışan iskeletimiz ve omurgamız da şekil bozukluklarının ortaya çıkmasını sağlar. Aynı zamanda olması gereken şekle göre bozuklukların oluşması kireçlenme başta olmak üzere, çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Bu sebeplerle oturuş pozisyonumuzun doğru ve ergonomik şekilde olması çok önemlidir. Özellikle uzun süre boyunca oturarak çalışan kişilerin visco oturma minderleri gibi, oturuş pozisyonlarını doğru bir şekle sokacak ürünleri kullanmaları gereklidir. Visco yastık üreticisi olarak, özel tasarımla hazırladığımız visco oturma minderi, uzun süreli oturuşlarınızda eşsiz bir destek sağlarlar.

Oturma Minderi Nedir?

Oturma pozisyonunun süresinin artması ve sürekliliği, vücudumuz açısından pek çok sorunu birden oluşturur. Oturma simidi ya da oturma minderi olarak da adlandırılan Visco Oturma Minderi, özel malzemeler üretilen, aynı zamanda özel şekilleriyle, oturma pozisyonunun yükünü omurgamız dan alma işlevine sahip ergonomik ürünlerdir. Oturulduğunda özellikle kuyruk sokumu baskı altında kalır. Bu baskı buradan omurgamıza uzanır ve süreklilik arz ettiğinde çeşitli ağrılı, sancılı dönemlere sebep olur. Zamanla kronikleşen bu durumu, omurganın ve hatta boynun bazı bölümlerinde gerçekleşen kireçlenmeler takip eder. Diğer bir anlatımla uzun süreli oturma eylemi, önlemi alınmadığında çok ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

Oturma Minderi Çözüm Oluşturur mu?

Visco Oturma Minderi modelleri, farklı ihtiyaçlara yönelik, baskı altında ezilme düzeyi özelliğini koruyacak kapasiteye sahip, özel şekilli olarak üretilirler. Bu özellikleri oturma pozisyonunda, baskının kuyruk sokumu ve omurganın üzerinden kalkmasını sağlar. Ağırlığın ve baskının dağılması sonucunda, uzun süreli oturuşlar konforlu ve herhangi, bir sağlık sorununun ortaya çıkmasını engelleyici bir niteliğe bürünmesini sağlar. Visco yastık üreticisi tarafından özel bir şekilde tasarlanan minderler, ergonomik, konforlu bir oturuşu garanti eder. Oturma pozisyonunun en doğru şekilde olmasını ve dolayısıyla omurga ile iskelet üzerinde herhangi bir yan etki oluşturması önlenir. Özel ürünlerimiz aynı zamanda yüksek ağırlıklara dayanabilme kapsaitesine sahip olarak özel malzemeler kullanılarak üretilir.

Bir cevap yazın