Bel Yastıkları, Softlife Visko Yastıklar

Bel Yastığında Neden Visco?

Visco malzemesi uzay çalışmaları sırasında keşfedilmiş ve geliştirilmiş bir malzemedir. Isıya göre şekil alabilme kabiliyetine sahip olan bu malzeme aynı zamanda da tüm basıncın tüm temas noktalarına eşit şekilde yayılmasını sağlıyor. Bu şekilde hem rahat hem de sağlıklı bir kullanım gerçekleştirilebilmesine olanak veriyor. Visco bel yastığı ürünlerinde de bu teknolojiden dinamik şekilde bilgisayar başında oturan veya masa başı işi bulunan kişilerinde yararlanması sağlanıyor. Özellikle de 100% visco malzemesinden üretildiği güvencesini sağlayabilen kaliteli visco yastık üreticisi tarafından üretilmiş olan bel yastıkları ile yaşamın her noktasında bel bölgesi için ihtiyaç duyulan desteğin dinamik şekilde sağlanması mümkün oluyor.

Vücut anatomisinde meydana gelebilecek yıpranmaların en temel nedeni bel bölgesinden destek almadan oturuş pozisyonuna sahip olunmasıdır. Çok uzun süreler hatalı oturuş pozisyonunda oturmak doğal olarak beraberinde bel ağrılarını getirmektedir. Hatta omurga bozukluklarına dahi neden olabilecek anatomik bozukluk etkisine sahip olan oturuş pozisyonunu düzeltmek isteyenler için uzmanların önerisi visco bel yastığı ürünlerinden yana oluyor. Şekil alabilme özelliği ile birlikte tüm temas noktalarındaki basıncı dengelemesi kullanım sırasında rahatsızlık vermemesini de sağlıyor. Aynı zamanda da basıncın dengeli olarak yayılması çok rahat bir şekilde temas noktalarının hava almasını sağlıyor ki bel bölgesine destek kullanmaya karar verenlerin en sık karşılaştıkları bölgenin terlemesi şikayetlerini de ortadan kaldırıyor.

Visco Bel Yastığı

Modern çağda bel ağrısı şikayetleri toplum genelinde en yaygın görülen şikayetler arasında yer almaktadır. Dünyanın her yerinde bilgisayar başında çalışma sürelerinin uzaması ve yaygınlaşması ile birlikte oturuş bozuklukları da aynı ölçüde arttı. Bilgisayar başında anatomi sağlığı için ideal olan oturuş pozisyonunun sağlanmaması başta bel olmak üzere tüm omurga ve sırt bölgesinde ciddi ağrı şikayetleri ile karşı karşıya kalınabiliyor. Hatta ileri seviyede çok ciddi anatomik bozukluklarında yaşanması söz konusu olabiliyor. Tüm bu şikayetlerin ve sağlık risklerinin önüne geçebilmek ise pratik bir şekilde sağlanabilecek doğru oturuş pozisyonu ile mümkün olur. Visco bel yastığı ürünleri de tam olarak bunu sağlayarak, bilgisayar başında uzun süreler oturmanın anatomide yaratmış olduğu yıpranmayı egale edebiliyor.

Bir cevap yazın